Blue Flower

Máme takový problém, že některé počítače náhle přestaly otevírat dokumenty aplikace Excel (verze 15.0.5589.1001) přímo, program se otevře, ale je prázdný bez jakéhokoli dokumentu.

Pokud otevřete dokument v programu tak, že na něj ukážete z počítače, otevře se. Ve vlastnostech souborů aplikace Excel je uvedeno, že soubor je otevřen pomocí "appvlp", pokud zde změním ručně na excel tím, že ukážu na excel.exe z adresáře programových souborů, pak se program vůbec nespustí a zobrazí chybu: "Operační systém není v současné době nakonfigurován pro spuštění této aplikace".Zde je řešení:

1. Spusťte libovolnou aplikaci Office, např. Word, z nabídky Start (tlačítko Start / Microsoft Office 2013 / (aplikace). Tento odkaz by měl fungovat; Pouze odkazy, které byly zkopírovány na plochy, hlavní panely atd., Které ne.

2. Kliknutím na prázdný dokument (nebo sešit nebo cokoli jiného) se dostanete do běžného okna dokumentu. Poté pomocí Soubor / Účet otevřete obrazovku účtu / verze / aktivace. Klikněte na tlačítko Možnosti aktualizace a z nabídky vyberte možnost Zakázat aktualizace. To je důležité, protože nechcete, aby počítač po odinstalaci znovu stahoval aktualizaci!

3. (Poznámka: Kroky 1 a 2 můžete také provést jenom proto, abyste proaktivně zabránili jakémukoli počítači s 2013bitovou verzí Office 64 v aktualizaci, pokud tak ještě neučinil. Nainstalovaná verze se zobrazí na této obrazovce a pokud je starší než 15.0.5589.1001, stačí vypnout aktualizace a vyhnete se kulce. Gratulujeme, máte hotovo.)

4. Za předpokladu, že jste aktualizovali, zavřete nahranou aplikaci Office a všechny ostatní aplikace Office 2013.

5. Otevřete příkazový řádek se zvýšenými oprávněními (spusťte příkaz cmd.exe jako správce)

6. Přejděte do základní složky Office 2013, klepněte na spustit:

cd "%ProgramFiles%\Microsoft Office 15\ClientX64"

7. Vraťte se k verzi 15.0.5571.1000, která nemá tuto chybu:

officec2rclient.exe /update user updatetoversion=15.0.5571.1000

8. Počkejte chvíli. Buďte trpěliví, trvá to několik minut. Zobrazí se vyskakovací okno (ne okamžitě, nebojte se), které vás informuje, že se stahují aktualizace; Poté se toto pole zavře a objeví se další, které vám sdělí, že se instalují aktualizace. Když se toto druhé pole zavře, jste hotovi.

 

Zdroj: https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/1372446/office-the-operating-system-is-not-presently-confi